Kalejdoskop polskich pieśni i tańców. (24 maja 2019)

W niedzielę 19 maja Stowarzyszenie „Koniczynka” zorganizowało dla mieszkańców Gminy Władysławów niezwykłą wycieczkę w stronę kultury. Pierwszym jej przystankiem było miejsce urodzin Fryderyka Chopina, czyli Żelazowa Wola, gdzie w zabytkowym dworku i otaczającym go przepięknym o tej porze roku parku wciąż jeszcze unosi się duch genialnego kompozytora i jego niezwykłych dzieł. Tam mieliśmy też okazję wysłuchać na żywo przeszło godzinnego koncertu fortepianowego.
Następnie udaliśmy się do miejscowości Otrębusy, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przed koncertem wysłuchaliśmy opowieści o historii zespołu, poznaliśmy tajniki związane z jego funkcjonowaniem, zarówno od strony artystycznej, jak i organizacyjno – logistycznej. Poznaliśmy też bliżej sylwetki twórców „Mazowsza” – Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Mogliśmy też poczuć gorączkę przygotowań do spektaklu, zaglądając za kulisy i do tej części budynku, gdzie artyści za zamkniętymi drzwiami mieli ostatnie próby.
W końcu pełni oczekiwań zajęliśmy miejsca w jednej z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych, no i …nie zawiedliśmy się. Przeszło dwugodzinny koncert okazał się niezwykłym przeżyciem nawet dla najbardziej wybrednych. Połączenie młodości, urody, talentu, energii, wysokich umiejętności i poziomu artystycznego z bogactwem polskiego folkloru to chyba najlepsze określenie tego, co działo się na scenie. Z pewnością długo pozostaną w naszej pamięci przeżycia związane z tym niezwykłym koncertem, który odkrył przed nami piękno i bogactwo ludowej kultury.
Zadanie współfinansowane przez Zarząd Powiatu Tureckiego na podstawie zlecenie realizacji zadań publicznych w zakresie – wspieranie wszechstronnych działań na rzecz aktywizacji i integracji osób w wieku emerytalnym oraz rozwoju i wykorzystania potencjału tych osób w środowisku lokalnym: „55+ – Przygoda z Kultura” – numer umowy 1/WE/2019.

Autor: E.N.

„Kalejdoskop Barw Polski” (6 maja 2019)

Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie zaprasza chętne osoby w wieku 55+ na wyjazd autokarowy
do Matecznika Mazowsze w Otrębusach na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”
„Kalejdoskop Barw Polski”

Wyjazd w dniu 19.05.2019r. /niedziela/ o godzinie 08.30 sprzed budynku Szkoły Podstawowej we Władysławowie.
Koszt wyjazdu 130zł/os.
Cena obejmuje: – przejazd autokarem, bilet wstępu oraz obiad.
Liczba miejsc ograniczona !

Zapisy do 18.05.2019r. pod numerem telefonu – 510 -167 614
Wyjazd dofinansowany ze środków Powiatu Tureckiego

 

kalejdoskop Barw Polski kalejdoskop Barw Polski kalejdoskop Barw Polski

Prezentacja Stowarzyszenia „Koniczynka” we Władysławowie – efekty projektu (13 kwietnia 2019)

 

 

 

PREZENTACJA koniczynka

Biuletyn informacyjny – listopad i grudzień 2018 (28 grudnia 2018)

Piszą o nas…. (24 grudnia 2018)

Przejdź do następnej strony »

Stowarzyszenie Koniczynka Władysławów