Wolontariuszem być… (3 września 2018)

Wolontariuszem być… trudna sztuka. Rzadko decydujemy się na bezinteresowną pomoc osobom, które potrzebują wsparcia. A jeśli nawet takie zadanie postawimy sobie w życiu, często przekonujemy się dopiero w zetknięciu z jakąś barierą, jak trudna to i wymagająca praca. Praca, za którą zapłatą jest jedynie uśmiech, dobre słowo lub po prostu ciche „dziękuję”.
Jak trudna to praca mogli się przekonać wolontariusze Stowarzyszenia „Koniczynka” we Władysławowie, którzy zdecydowali się na udział w kolejnym przedsięwzięciu naszej organizacji, a mianowicie Centrum Aktywności „Senioratka”. Wszystko za sprawą szkolenia i warsztatów, w jakich uczestniczyli w dniu 30.08.2018 r. Szkolenie i warsztaty przeprowadzone zostały w bardzo profesjonalny i aktywny sposób przez przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej „CREO”.
W trakcje 8 godzinnego szkolenia Wolontariusze mogli przekonad się, na czym polega praca wolontariusza, przybliżono im zadania, a także sposoby pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Zakładając kombinezon starości oraz siedząc w wózku inwalidzkim sami mogli też wczuć się w sytuację osoby niepełnosprawnej oraz osoby starszej. Dzięki warsztatom i narzędziom przygotowanym przez trenerów młodzi ludzie zapoznali się z tym, co każdy człowiek winien wiedzieć na temat osób wymagających wsparcia. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał CERTFIKAT.
Dziękujemy młodym ludziom, że mimo wakacji, a obecnie sporej ilości nauki zdecydowali się powziąć tak trudnego zadania. Miło nam poinformować, że z naszymi wolontariuszami nie ma żadnego problemu, zawsze są obecni na spotkaniach z osobami starszymi, zawsze gotowi, uczynni, służą każdemu, kto o pomoc prosi.
Autor: A.P.

Wolontariuszem być – artykuł.

Stowarzyszenie Koniczynka Władysławów